Blog Details

Znaczenie regularnej wymiany oleju w utrzymaniu i naprawie wózka widłowego

02 lip 2023 - blog
shape
shape
shape

Regularna wymiana oleju jest kluczowym elementem utrzymania i naprawy wózków widłowych, niezależnie od tego, czy są one zasilane silnikiem na paliwo, czy silnikiem elektrycznym (w tym przypadku chodzi o olej hydrauliczny). Oto kilka powodów, dla których regularna wymiana oleju jest tak ważna:

  1. Redukcja zużycia: Olej pomaga zmniejszyć tarcie między ruchomymi częściami silnika lub systemu hydraulicznego, co z kolei zmniejsza zużycie i przedłuża żywotność tych komponentów.
  2. Optymalizacja wydajności: Czysty, świeży olej pomaga zapewnić optymalną wydajność silnika lub systemu hydraulicznego. Stary, zanieczyszczony olej może powodować spadek mocy i efektywności.
  3. Chłodzenie: W silnikach, olej pomaga schładzać ruchome części poprzez rozprowadzanie ciepła. Bez właściwej wymiany oleju, ciepło może się kumulować, prowadząc do przegrzewania i potencjalnych uszkodzeń silnika.
  4. Czyszczenie: Olej pomaga usunąć zanieczyszczenia i osady z silnika lub systemu hydraulicznego. Z czasem, te zanieczyszczenia mogą się gromadzić w oleju, co sprawia, że staje się mniej efektywny. Regularna wymiana oleju pozwala na usunięcie tych zanieczyszczeń z systemu.
  5. Zapobieganie korozji: Niektóre oleje zawierają dodatki, które pomagają zapobiegać korozji metalowych części. Regularna wymiana oleju zapewnia, że te dodatki są zawsze obecne w odpowiednich ilościach.

Pamiętaj, że zalecane interwały wymiany oleju mogą się różnić w zależności od modelu wózka widłowego, warunków pracy i intensywności użytkowania. Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta w tym zakresie. Regularne sprawdzanie poziomu i stanu oleju jest również ważne, ponieważ pozwala na wykrycie ewentualnych wycieków lub problemów z olejem.

Comment