Blog Details

5 kluczowych cech, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu wózka widłowego

29 cze 2023 - blog
shape
shape
shape

Podczas zakupu wózka widłowego, pewne cechy i specyfikacje mogą mieć kluczowe znaczenie dla efektywności, bezpieczeństwa i ogólnej wydajności. Oto pięć kluczowych cech, na które warto zwrócić uwagę:

  1. Udźwig: To jedna z najważniejszych cech wózka widłowego. Udźwig odnosi się do maksymalnej ilości masy, jaką wózek widłowy może bezpiecznie podnieść. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie ciężary będą przewożone w Twoim miejscu pracy i upewnić się, że wybrany wózek widłowy będzie w stanie je podnieść.
  2. Zasilanie: Czy wózek widłowy jest zasilany elektrycznie, czy na paliwo? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Elektryczne wózki widłowe są ciche, czyste i tanie w utrzymaniu, ale wymagają ładowania. Wózki na paliwo (gaz, diesel) mogą pracować dłużej bez konieczności przerwy na ładowanie, ale mogą generować spaliny i być głośniejsze.
  3. Wysokość podnoszenia: To, jak wysoko wózek widłowy może podnieść ładunek, jest innym kluczowym czynnikiem. To może być szczególnie ważne, jeśli planujesz składować przedmioty na wysokich półkach.
  4. Manewrowość: Wózki widłowe często muszą poruszać się w ciasnych przestrzeniach, takich jak alejki magazynowe. Dlatego ważne jest, aby wózek widłowy był łatwy w manewrowaniu.
  5. Bezpieczeństwo: Bezpieczeństwo operatora i innych pracowników powinno być priorytetem. Wózki widłowe powinny być wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak sygnały dźwiękowe, lusterka, pasy bezpieczeństwa, oświetlenie LED, systemy stabilizacji ładunku i inne.

Pamiętaj, że każda operacja logistyczna jest inna, więc to, co jest kluczowe dla jednej firmy, może nie być takie dla innej. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zrozumieć swoje indywidualne potrzeby przed zakupem wózka widłowego.

Comment