Blog Details

Czym należy się sugerować przy wyborze wózka widłowego do pracy w mroźni?

03 sty 2023 - blog
shape
shape
shape

Wybór właściwego wózka widłowego do mroźni jest znacznie ważniejszy, niż mogłoby się wydawać. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? 

O czym należy pamiętać?

Ujemne temperatury mogą stanowić ogromne zagrożenie dla pracowników obsługujących wózki widłowe. Oznacza to, że wspomniane urządzenie powinno być wyposażone w właściwie dopasowaną kabinę. Dzięki temu będzie mogło chronić pracowników przed ewentualnym dyskomfortem podczas wykonywania codziennych obowiązków czy odmrożeniami. Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć, że temperatury poniżej zera będą oddziaływały negatywnie na stan wózka widłowego.

Wózki widłowe z całkowicie zabudowaną kabiną?

Operator będzie mógł bez większego problemu wykonywać powierzone mu zadania tylko wtedy, gdy kabina wózka widłowego będzie nie tylko zabudowana, ale również wyposażona w efektywny system ogrzewania. Zalecane jest również, by była ona szczelnie odizolowana od otoczenia. Należy zaznaczyć, że na rynku dostępne są rozwiązania posiadające  nagrzewnice o optymalnych parametrach. Nie można zapomnieć, że w zdecydowanej większości przypadków temperatura wewnątrz kabiny będzie wynosiła kilkanaście stopni Celsjusza. Oznacza to tym samym, że operator będzie potrzebował rękawic czy kombinezonu. 

Jakie kółka powinny mieć wózki widłowe do mroźni?

Warto zadbać o to, by koła wózka widłowego używanego w niskich temperaturach były wykonane z poliuretanu cechującego się niską twardością. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że są one zdecydowanie lepiej przystosowane do takich warunków. Ponadto gwarantują bardziej stabilne i precyzyjne manewrowanie wózkiem po posadzce. 

Czy dobrą opcją będzie wózek widłowy z podgrzewanymi szybami w kabinie?

Istotne znaczenie ma także możliwość podgrzewania szyb w kabinie operatora. W najprostszym możliwym ujęciu, jeżeli nie zostałaby zastosowana wspomniana funkcja, zaczęłyby one parować czy zachodzić szronem. Jak wiadomo, bardzo obniżona zostałaby wtedy widoczność. 

Dlaczego warto postawić na kompaktowy model?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sposób zaaranżowania przestrzeni mrożni będzie uzależniony od skali działalności czy branży. Jak wiadomo, w takim wnętrzu mogą znajdować się zarówno regały wysokiego składowania, jak i wąskie korytarze. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się wtedy zwrotny i mały wózek widłowy, który będzie jednocześnie odpowiednio dostosowany do pracy na bardzo dużych wysokościach. Rekomendowane jest współpracowanie z dostawcami wózków mającymi w swojej ofercie rozwiązania o szerokim portfolio produktowym.

 

Comment